Тячів Life

A+ A A-

Яка подальша доля Дубівського вертолітного заводу на Тячівщині?

pfdjl 1Депутати Закарпатської обласної ради Василь Дем'янчук, Василь Федурцьо та Валерій Мурга направили звернення до керівництва області щодо відновлення роботи ДП «Закарпатський вертолітний завод" або повного його роздержавлення.

Подальша доля цього промислового гіганта турбує народних обранців, до яких звертаються люди з проханням допомогти вирішити це вкрай болюче питання.
- Роками місцеві жителі спостерігають як занепадає завод, на якому колись працювали більше трьох тисяч чоловік, і який був гордістю Дубового. На сьогодні підприємство знаходиться у вкрай критичному стані, і якщо так триватиме й надалі від нього залишаться самі руїни, - наголошує обласний депутат Василь Федурцьо.
І вже зараз зовнішній вигляд підприємства відлякує. Місцеві кажуть, що тут можна знімати голівудські фільми жахів. У моторошному, аварійному стані знаходяться усі цехи заводу, дахи протікають, стіни розвалюються. Всюди холодно і сиро. Аж не віриться, що тут колись вирувало виробниче життя.
Про колишню славу цього промислового гіганта нагадують хіба що макет вертольота на подвір'ї, якому так і не пощастило злетіти в повітря. Та  вуличні ліхтарі як символи тієї епохи, коли збудували завод.
Із чотириста одиниць обладнання уциліло декілька, і то завдяки працівникам, які вберегли їх від розкрадання. Час на заводі зупинився, про що вказують стрілки годинників на стіні...
А колись підприємство, створене в 1978 році, належало до стратегічних. Тут виробляли вузли та агрегати для авіаційної галузі, зокрема ще у 1984 році – агрегати до легкого гвинтокрила Мі-34. Але після розпаду СРСР обсяги замовлень зменшилися в десятки разів, а згодом їх перестали виробляти.
Загалом за роки незалежності завод практично занепав. Не було ні державних замовлень, ані фінансових вливань. Для того, щоб хоч якось існувати, працівники юули змушені пристосовуватись, виготовляючи нетипову для себе продукцію. Підприємство навіть освоїло випуск параболічних антен великого діаметра задля мінімальної підтримки виробництва.
Після реорганізації його передали в підпорядкування Міністерству промислової політики, однак реальної підтримки з боку держави так і не було . Навпаки цей крок фактично і став початком кінця для Дубівського заводу.
Найбільше запам'ятався працівникам рік, коли відбулася кардинальна зміна керівництва. Тоді на завод "зверху" було направлено директора із своїм замом, ніби - то для налагодження виробництва вертольотів. Мова йшла навіть про інвестиції в 72 мільйонів гривень.
Однак буквально через два місяці з Мінісерства промислової політики прислали документи на право вирізання робочих цехів. Коли працівники заводу почали бити на сполах, з'явилися міліція, СБУ, прокуратура, які після перевірки запевняли, що все відбувається законно.
Політика тодішнього керівництва була така: Стане знесемо, нове збудуємо. Однак всі цехи, де була металоконструкція, згодом вирізали. А діюче обладнання, ніби то документально направили на "зберігання" до донбаських доменних печей. Коли ж представники контролюючих органів поїхали на місце, там не виявилось адресата. Ось така вийшла "унікальна " історія із заводом, який знищувався у всіх прямо на очах. І ніхто нічого не зміг вдіяти, якимось чином зупинити цей процес.
На сьогодні в ДП «Закарпатський вертолітний завод" залишився один механічний цех, який переобладнали з їдальні та цех зі збору антен. А ще заборгованість по заробітній платі, яка вже є головним болем для теперішнього нового керівництва та районної влади.
На думку обласного депутата Василя Фудурцьо вирішувати як працюватиме підприємство надалі потрібно негайно. Інакше воно розвалиться і впаде в ще більшу боргову яму, з якої вибратися, з огляду на сьогоднішню ситуацію, буде вкрай проблематично.
Саме тому депутати звернулися до обласної влади з проханням допомогти відновити роботу ДП «Закарпатський вертолітний завод" або ж подати його на роздержавлення. І вже отримали відповідь про переадресацію їх звернення в Кабінет Міністрів України для прийняття рішення.
- Широ сподіваємося, що наше питання високопосадовці розглянуть найближчим часом. І на урядовому рівні нарешті буде прийнято рішення, яке визначить подальшу долю Дубівського вертолітього заводу, - зазначив депутат Василь Федурцьо.
Любов Немеш

pfdjl 2

IMG 4078

Коментарі

External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Register

LOG IN

fb iconLog in with Facebook

Register

User Registration