Тячів Life

A+ A A-

Хто куди, а я на Драгобрат! Або чому варто відвідати закарпатський курорт взимку

драгобрат 10А для цього існують декілька вагомих причин. Та найголовніша з них - це сніг, багато снігу. Власне, коли його ще ніде нема, і не відомо чи взагалі буде, зважаючи на останні гібридні зими навіть у Карпатах, то на Драгобраті його достатньо.

Тож допоки вдома - суцільна сірість, там, наверху - вже все вкрито білою, пухкою ковдрою. І коли ти піднімаєшся на вершину, потрапляєш у дивовижну зимову казку. Неймовірне видовище!
До речі, сніг у цій місцевості тримається найдовше - аж до середини травня. Тож похід можна запланувати як до, так і після новорічно-різдвяних та інших зимових і навіть весняних свят. Все одно буде цікаво. Адже окрім того, щоб покататися на лижах, можливо відпочити душею, насолоджуючись дивовижними краєвидами. Доведено науково, що краса позитивно впливає навіть на тих, хто її вперто не помічає. Втім не побачити всього цього на Драгобраті, не зможе перепрошую за порівняння, хіба що сліпий....
А створює цю дивовижну атмосферу надзвичайно вдале географічне розташування курорту. Довкола хвойні ліси, які забезпечуть свіже, аж п'янке повітря. Після всіх тих вихлопних газів, до яких ми звикли у повсякденному житті, воно тут видається напрочуд солодким.
Ну і звісно зачаровують самі вершини, які, ввись, стають як на долоні. Ось гора Стіг (1707 м), поруч - Жандарм і Близниця (1883 м), звідки видно ще й найвищу точку Українських Карпат - Говерлу (2061 м). А якщо перед "взяттям цих вершин" вам вдастся ще й почути легенду, а місцеві її обов'язково розкажуть, то вся подорож на Драгобрат стане набагато вражаючою.
...Отож згідно переказів давним - давно тут жили двоє братів - близнюків. І, як це часто буває, закохалися в одну дівчину. Та норовлива гуцулка ніяк не змогла обрати з поміж них судженого. Тож загадала, хто першим принесе їй квітку - едельвейс, за того і піде заміж. Довго блукали брати по гірських стежках Карпат, аж поки не знайшли бажану квітку. Кинулися за нею і зірвалися в бездонну прірву. На пошуки зниклих юнаків пішли жандарми. А коли побачили їх тіла, то скам'яніли.
Дізнавшись про це, дівчина довго плакала і померла з горя. З тих - пір долина в підкові гір називається Драгобрат (чи то «Дорогий брате», чи то «Дорога Братів»). Дві ближні вершини - це Велика і Мала Близниця. На Великій Близниця знаходиться три кам'яних пагорба - жандарми. Неподалік є озеро Івор, утворене з сліз убитої горем нареченої. Ось так, за переказами, і з'явився на землі цей райський куточок. Правда цікаво?
Також на Дрогобрат йдуть за адреналіном, якщо комусь його не вистачає в житті. І перші мурашки по спині почнуть пробігати, як тільки сідаєш в УАЗ або ГАЗ-66 ще радянських часів їдеш по вузенькій дорозі. Головне в цей момент не дивитися вниз, якщо з нервами щось трохи не так.
Однак не варто лякатися. Водії тут такі наїжджені, що доставлять вас на своєму "вездєході" як самі кажуть в - "ценності і сохранності", куди лишень треба. Звісно можна підніматися й на Джипі,  однак це вже індивідуальний вид послуг та зовсім інші відчуття.
Варто наголосити, що після листопадневого паводку дорогу тут повністю відремонтовано і проїзд забезпечений для всіх видів транспорту. Тож якщо вам хтось каже, що на Драгобрат нема дороги, не вірте. Такі чутки розпускають хіба що конкуренти.
І звісно, найбільшу дозу натурального адреналіну отримуєш вже там на вершині, коли піднімаєшся на підйомнику і бачиш з висоти пташиного польоту всю красу необітуванну Карпатських гір. Або ж мчиш на лижах вниз і ловиш кайф від швидкості та вітру, що таки боляче б'є в обличчя.
До речі, траси та підйомники тут прокладені різної складності. Зокрема сині - 1, чорна - 3, червоні - 5. Є 2 крісельних і 8 бугельних підйомників . Основні підйомники Драгобрата розташовані на схилах гори Стіг. Є трампліни для фрістайлу міжнародного класу. Також можна знайти траси і для початківців та так званих "чайників". Не будем уточнювати, хто відноситься до цієї категорії, зауважу лишень те, що перепад висот на Драгобраті - близько 500 м. Тож перш ніж стати на лижі, варто кілька разів зважити свої сили.
Тут бдають про безпеку туристів. За ними постійно чатують рятувальники. І тих, хто заблукав, чи трохи невдало з'їхав з гори, знаходять всіх і слава Богу, живими, а кому необхідно надають допомогу.
Щодо проживання, харчування та інших послуг, то їх можна замовити за досить помірними цінами. Варто лишень передбачити все зазделегідь. Відповідну нформацію можна знайти на офіційному веб-сайті гірськолижнього курорту.
Тож ласкаво просимо у незабутню зимову казку - Драгобрат!
Любов Немеш,  Тячів LIFE

Матеріал підготовано за підсумками інформаційного туру лижними курортами Закарпаття, організованого Управлінням туризму та курортів Закарпатської ОДА

драгобрат 4

драгобрат 2

ДСК +0272драгобрат 3

DSC 0343

драгобрат 5

драгобрат 6драгобрат 7

драгобрат 8

драгобрат 9

драгобрат 12

драгобрат 15

драгобрат 17

драгобрат 20

драгобрат 13

IMG 8047

Коментарі

External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Register

LOG IN

fb iconLog in with Facebook

Register

User Registration