Тячів Life

A+ A A-

Депутати Тячівської райради розглянули питання харчування дітей у школах

7777999 300x200З приводу чого на третьому пленарному засіданні 2-ї сесії Тячівської районної ради VIІ скликання прийняли відповідне рішення.  Відтак спрямували 600 тисяч гривень з районного бюджету на організацію безкоштовного харчування всіх дітей молодших класів загальноосвітніх закладів району в березні місяці цього року.

З приводу даного питання між депутатами триває дискусія ще з попереднього засідання сесії. Адже при затвердженні Програми розвитку та удосконалення організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах Тячівського району на 2016 рік народні обранці не могли дійти згоди щодо пункту з приводу джерел фінансування. Мова йде про батьківську плату, що частково або повністю може вноситися в натуральній або грошовій формі, яку запропонував розробник Програми з метою забезпечення безперебійного та покращення якості харчування дітей.
На сьогодні дане питання є актуальним, оскільки згідно до Законів України «Про загальну середню освіту» та “Про охорону дитинства”, які прийняті 24 грудня 2015 року і набрали чинності з 1 січня 2016 року, у школах передбачено безкоштовні обіди тільки для дітей пільгових категорій, зокрема сиріт, позбавлених батьківського піклування, діти постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, учасників АТО, інвалідів дитинства тощо.
За інформацією начальника управління освіти РДА Марії Думнич таких дітей у районі в 1-4 класах на нині є 1116 та в 5-11 класах - 289 учнів.
Інші ж можуть харчуватись за рахунок місцевих бюджетів або ж інших видів джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством. Однак на жаль, якраз коштів у місцевих бюджетах не вистачає.
На попередній сесії депутати не підтримали пункт програми , де йдеться про батьківську плату, мотивуючи це загальним зубожінням населення. Втім нині обговорюючи зміни до районної Програми пропозиції щодо доцільності внесення такого пункту, який би надав можливість батькам допомагати в організації харчування своїх дітей.
Таким чином, після тривалого обговорення, більшістю голосів було прийнято відповідне рішення, яке дозволяє батькам брати участь в оплаті за харчування дітей. Тим більше, що чимало з них мають таку можливість це робити. Однак для цього потрібно розробити чіткий механізм організації такої оплати та контролю за раціональним використанням коштів.
А поки що у березні всі молодшокласники та учні пільгових категорій загальноосвітніх шкіл району будуть забезпечені безкоштовним харчуванням, на що районна ради виділила з бюджету 600 тисяч гривень.Повернутись до даного питання, щоб його вирішити остаточно, депутати домовились вже на наступні сесії.
В той же час як наголосив голова районної ради Василь Каганець районною владою направлено звернення до народних депутатів із Закарпаття, щоб держава взяла на себе зобов'язання щодо харчування учнів як це було раніше. І на сьогодні у Парламенті вже зареєстровано два законопроекти. Тож можливо дане питання буде врегульовано на вищому рівні.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації

Коментарі

External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Register

LOG IN

fb iconLog in with Facebook

Register

User Registration