Тячів Life

A+ A A-

8 березня до Землі наблизиться небезпечний астероїд

1456993049 251873 defaultПотенційно небезпечний астероїд 2013 TX68 зблизиться із Землею 8 березня, і за певних обставин він може пролетіти на відстані всього в кілька тисяч кілометрів від поверхні нашої планети.

Є два можливі сценарії того, як пройде рандеву між нашою планетою і малим небесним тілом. Згідно з першом, більш безпечним сценарієм, об'єкт пролетить від Землі на досить поважній відстані, приблизно в п'яти мільйонах кілометрів від її поверхні, що в 12,6 разів більше, ніж дистанція поміж Місяцем та нашою планетою.

Згідно з другим сценарієм, шанси на виконання якого малі, астероїд може пролетіти на відстані у 24 тисячі кілометрів над поверхні Землі. Як підкреслюють вчені, і в цьому випадку "зустріч" з астероїдом не призведе до його падіння і катастрофи.

Астероїд 2013 TX68 відноситься до категорії так званих Аполлонських малих небесних тіл, куди входять навколоземні астероїди, які перетинають орбіту Землі під час своєї подорожі до Сонця і назад, у глибини Сонячної системи. До їх числа, як сьогодні вважає ряд дослідників, відноситься і знаменитий Челябінський метеорит. 2013 TX68 приблизно в два рази більший, ніж "Челябінськ" – його діаметр становить 20-50 метрів.

За поточними оцінками NASA, шанси на падіння цього астероїда оцінюються як 1 шанс з 20 мільйонів спроб. Якщо ж це все ж станеться, то падіння 2013 TX68 залишить на Землі воронку діаметром приблизно 500 метрів. У будь-якому випадку, NASA не вважає об'єкт потенційно небезпечним для життя на Землі, так як його діаметр менше 100 метрів.

TSN

Коментарі

External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Register

LOG IN

fb iconLog in with Facebook

Register

User Registration