Тячів Life

A+ A A-

"Батьківщина" та "Самопоміч" вийшли з парламентської коаліції

ae9e9c0 485 koalic 185x114Разом із "Народним Фронтом" та "Блоком Петра Порошенка" вона налічувала 262 нардепів.Тепер в коаліції – всього 217 депутатів.

"З цієї хвилини починається відлік 30 днів для формування нової коаліції", – оголосила з трибуни Ради Юлія Тимошенко.

БПП та НФ потрібен новий політичний партнер, яким, ймовірно, стане "Радикальна партія Ляшка", що залишила більшість восени.

Співрозмовники "Української правди" на Банковій розповідають, що Ляшко вже провів декілька зустрічей із Яценюком та Турчиновим щодо можливості повернення в коаліцію.

"Радикальна партія" в опозиції до нинішньої влади. Крапка",– відрізав журналістам у кулуарах лідер радикалів Олег Ляшко. Він додав, що фракція пропонує обрати нову коаліцію, новий уряд и план дій.

У будь-якому разі – це предмет торгів і великих апетитів. Фракція Ляшка несподівано стала золотою акцією для Яценюка та Порошенка і тепер може отримати значні дивіденди, якщо погодиться повернутися до більшості.

Ми розробили інтерактивний конструктор коаліції, де депутати розбиті не тільки на фракції, але й на окремі групи впливу усередині фракцій (на групи розбиті найбільші фракції – Народний фронт, Блок Петра Порошенка та Опозиційний Блок – УП).

Народний фронт

Почнемо з "Народного фронту". Група Арсенія Яценюка – найбільша у фракції, але монополії у прем'єра немає.

Окремо варто виділити групу нардепів, які орієнтуються на найближчого друга і соратника Яценюка міністра юстиції Павла Петренка.

В основному це люди, які були його радниками і прийшли разом з Петренко працювати в Мінюст у 2014 році, а потім пройшли до парламенту за списками "Народного фронту".

Микола Мартиненко, який є фігурантом кримінальної справи в Швейцарії, – справжній сірий кардинал "Народного фронту". До нього близькі депутати з другої частини списку, а також групи "Депутатський контроль".

Наприклад, Максим Поляков, Дмитро Стеценко, Геннадій Кривошея та інші.

Є в НФ і депутати лояльні міністру МВС Арсену Авакову. Серед них не тільки його старий приятель та радник Антон Геращенко, але і бізнесмен Ігор Котвицький, якого звинувачують у виведенні грошей з України на панамську компанію.

Досить численна група у Олександра Турчинова. В основному – це старі перевірені кадри, з якими Турчинов працював ще в "Батьківщині" і які перейшли в "Народний фронт" разом з ним.

Є в "Народному фронті" і так звана бізнес-квота. "У Віктора Пінчука (власник корпорації " Інтерпайп "-" УП ") була можливість за рекламу НФ на каналах холдингу запропонувати двох людей в список", – розповів УП один з депутатів Верховної Ради.

БПП

Фракція БПП здебільшого орієнтується на президента, але і там є декілька груп впливу.

Окремо можна виділити групу Кононенка, в яку входять біля двох десятків нардепів (але через близькість до Порошенко всі вони записані в актив саме останнього) та групу Сергія Льовочкина.

Ще досить великим угрупуванням є агролобі, в яке входять депутати Юрій Гарбуз, Валерій Давиденко, Вадим Денисенко, Леонід Козаченко, Анатолій Кузьменко.

Його неформальні лідери – мільярдери Олег Бахматюк та Юрій Косюк.

Хоча і у президентській фракції є опозиція у середині. В першу чергу, це так звана антикорупційна платформа, яку створили молоді депутати, не згодні з тим, що деякі члени фракції керують корупційними процесами в країні.

Інші

Інші фракції досить монолітні, хоча й в них є різні бізнес-групи.

Так, Опозиційний блок складається з двох груп впливу – Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна, а також Ріната Ахметова, який підтримує Арсенія Яценюка. Теоретично, ця група також може увійти в коаліцію, якщо Радикальна партія Ляшка не захоче в другий раз входити в ту ж саму річку.

Коментарі

External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Login or Register

LOG IN

fb iconLog in with Facebook

Register

User Registration